ما هيچ ما سكوت …

گاهي دچار بي حرفي ميشوم. مثل اين روزها. حرفي نيست كه ارزش گفتن داشته باشد انگار يا هست و نميآيد و ته نشين شده جايي. ديشب مهمان داشتيم و تمام وقت به زور حرف ميزدم و به بيهودگي حرف هايمان كه رد و بدل ميشد فكر ميكردم. به اينكه من و آن يكي مهمان كه بچه داشتيم از بچه هايمان حرف ميزديم و آن سه تاي ديگر كه بچه نداشتند حتمن حوصله شان سر رفته بود. يا اينكه درباره ي سن و سال حرف ميزديم و همه مان بيست و هشت به بالا بوديم و هيچ كداممان مشكلي نداشتيم كه سن مان را همه بدانند و همه مان كوچكتر از سن واقعي مان مينموديم. و ميوه پوست ميكنديم و من به چشم ها نگاه ميكردم وقت حرف زدن كه وقتي مخاطبش را از دست ميداد سعي ميكردند خيلي طبيعي مخاطب ديگري را شكار كند و نگاهش را بدوزذ به چشم هاي طرف و حرفش را تمام كند.
ديشب دوست داشتم تمام شب بچه را بغل بگيرم و يك ريز آهويي دارم خوشكله را بخوانيم و بچه ام بخواند فرار كرده از دستم و من بگويم ز دستم و او نفهمد كه » ز» چرا ميتواند» از » باشد و اصرار كند» از» درست است. حس مسخره ايست شايد.
بي حرفي دستهايم را بيشتر حركت ميدهد. دوست دارم خانه را پاك كنم. آشپزي كنم، تكه پارچه هايم را دورم پهن كنم و چيزي بدوزم. بي حرفي جايي از مغزم را كند ميكند و جايي را فعال انگار.
اين جور وقت ها زياد خواب ميبينم. خواب هاي بلند، كوتاه، گاهي خيلي واضح و با خط سيري روشن، گاهي بي و سر و ته. اين وقت ها هر شب خواب ميبينم و بيشترشان تا صبح يادم ميرود.
ذهنم پر از داستان است پر از نوشته پر از شرح حال و پر از تصوير كه ميآيند و نمينويسم و بعد ميروند همراه باد. و بعد يك جور فراموشي ميماند يك جور خلاء كه هيچ تعريفي ندارد . جوري كه انگار نه چيزي هست و نه من توان بيان آن را دارم اگر باشد.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”ما هيچ ما سكوت …

  1. طیبه می‌گوید:

    هم سنیم پس

  2. مرضیه می‌گوید:

    «گاهي دچار بي حرفي ميشوم»
    بعد يك جور فراموشي ميماند يك جور خلاء كه هيچ تعريفي ندارد .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s