آقاي حميدي مواظب گره روسري همه ي خانم هاست.

خانم و آقاي حميدي زوج خيلي خوشبختي هستند چون آقاي حميدي(نام واقعي نيست) خيلي موجود فعال و پر كار و زحمت كش و مومني است كه نميماند آب در دل خانمش تكان بخورد. نمونه اش داستاني است كه ميخواهم بگويم از افطاري كه دعوت بوديم و خانواده ي آقاي حميدي هم بودند. از اول تا آخر مهماني آقاي حميدي داشت فعاليت ميكرد. گرچه خودش هم مهمان بود و ربطش به ميزبان خيلي كمتر بود نسبت به من اما كار كردنش طوري بود انگار خودش ميزبان است. وقتي وارد خانه ي ميزبان شديم ديدم آقاي حميدي دارد با عجله دو تا سبد بزرگ گندنه ي خرد شده را تند و تند منتقل ميكند به خانه ي يكي از آشناها كه روبروي ميزبان هستند براي سرخ كردن بولاني ها براي همين خيلي سريع سلام و احوالپرسي كرديم و نگذاشتيم آقاي حميدي با آن سبد هاي كلان و حال روزه داري معطل شود.
واردخانه كه شديم، ديدم بيشتري ها آمده اند و ده نفري بلند شده اند به خدمت.
رفتم و سلام دادم به همه و نشستم توي سالن كه كمي سردتر بود و باد ميوزيد از دروازه ي بالكن كه باز بود. آقاي حميدي تند و سراسيمه برگشت و پريد توي آشپزخانه. درباره ي همه چيز نظري داشت. با لهجه ي ايراني كه چند تا اصطلاح افغاني رفته باشد لاي درزهايش با همه (البته همه ي اقايان) بگو و بخند و مزاح داشت انگتر هيچ نميخواست به روي خودش بياورد كه بعد از هفده ساعت روزه داري و سر و كله زدن در دفتر آدميزادانرژي اش تحليل ميرود: بچه ها همه چي روبه رايه؟ اي سوپه به خيالم يك خورده پرگوشت شده ها! خانم فلاني (ميزبان) عجب بولاني هايي برا مهمونات پختيم خوردن داره به خدا…
من و دو تا از دخترها داشتيم برش هاي پنيررا ميگذاشتيم كنار ظرف هاي سبزي و ميچيديم روي دسترخواني كه همان جا در سالن پهن كرده بوديم . خرما و شكر و چاي و نان و سبزي و پنير را چيده بوديم و مانده بود كاسه هاي سوپ كه برسند. چند نفر نشسته بودند و خانم حميدي هم تازه رسيده بود با بچه ي چند ماهه اش. آقاي حميدي دوسه بار هي آمد ورفت. دور سفره چرخيد و بالاخره خانمش را صدا زد و چيزي گفت و بعدش هم خانم ميزبان را. ديدم خانم حميدي دارد از يك گوشه شكر و سبزي و چاي و نان و زولبيا و همه چي را منتقل ميكند به اتاق گوشه ي سالن.
خانم كمرش را صاف كرد و گفت : خانم ها ببخشيد آقايون ميگن خانم ها سالن باشند خوب نيست هم خودشون راحت نيستند هم ما. اتاق باشند بهتره ميتونن راحت تر دست و بالشون رو بازكنند اينجا سخته. نطقش كه خلاص شد دست برد طرف گيره ي روسري اش و كمي شل ترش كرد و بچه اش را انداخت روي يك دستش و با دست ديگرش شروع كرد به جمع كردن مابقي دسترخوان.
دخترها چند نفري صدايشان را به اعتراض كشيدند، مثل اينكه از اول قرار بر مرد و زني نبوده و دو تا دسترخوان قرار بوده پهن شود تا هركس هر جا راحت تر بود بنشيند بعد آقاي حميدي كه آ مده و بعد از يك عالمه كار و خدمت ، ميزبان نتواسنته جلوي پيشنهادات زنانه مردانه اش مقاومت كند.
رفتيم در اتاق گوشه ي سالن نشستيم و افطار كرديم. اما صداي آقاي حميدي همچنان در حال اظهار نظر ميامد، ميشد نصور كرد كه با گيلاس چاي و يك دانه ساندويچ كلان نان و سبزي و پنير ايستاده در آشپزخانه و دارد برش هاي تربوز را در هر پيش دستي با چشمش اندازه ميگيرد و مواظب است كه چند تا دختر و پسري كه به زور خودشان را در آشپزخانه ي يك و نيم در دو جا كرده اند و دارند ميوه ميچينند به هم نخورند و مشكل شرعي پيش نيايد.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”آقاي حميدي مواظب گره روسري همه ي خانم هاست.

 1. Melodika می‌گوید:

  آخرش یه روزی همه ی نوشته هات رو میدزدم من !
  بعد میبرم به اسم خودم میدم چاپشون کنن … قطعا کتابم پر فروش میشه سوده جان … نوشته هات عجیب و جادویی هستند … جی . کی . رولینگ و هری پاتر اینقدر به دلم ننشسته بودند که این خطوط تو و این لهجه ی دری نشنیده ات …
  به امید روزی که صدایت را بشنوم یا خودت را ببینم عزیز خواهرکم …

  • soode می‌گوید:

   عزيزم هستي ملوديكا جانم و مرا شرمنده ميكني با تعربفت. به اميد آن روز كه ببينيم همديگر را و گب بزنيم از هر دري

 2. شیرین می‌گوید:

  امثال آقای حمیدی ها باید بجای کنترل دیگران – که قطعا کار مشکلی ست – به کنترل بند تنبان خود بپردازد که یقینا به عقل بیشتر جور در می آید! 😉

 3. ناهید می‌گوید:

  میزدی تو سرش!

 4. فقط به خاطر یک صد تومانی می‌گوید:

  اقای حمیدی مردی است پراز هیجان گه گداری ادم فرق مهمان و میزبان را اشتباه می گیره

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s