اين روزگار لعنتي

بچه خيلي حساس و رقيق القلب است. مگس را ميكشم ميايد با ناراحتي ميگويد مامان چرا مگسه كشتي؟ ميگويم خوب كثيف است ماماني! همه جا را كثيف ميكند. ميگويد : داشت ميرفت پيش مامانش! و با اندوه ميپرسد: چرا كشتي؟
دارد كارتون مي بيند يك جايي اسبي كه به گاري بسته شده به اسب كناريش ميگويد صاحبم هميشه مرا ميزند و غذا هم كم ميدهد آن وقت از صبح تا شب بايد برايش بدوم و اشك چشمان اسب سرازير ميشود. بچه هم اشكش جاري ميشود و ميايد در بغلم تا براي اسب گريه كند.
چاي مي خوريم(مي نوشيم! الان يادم آمد كه چاي را مينوشند اما خوردنش لذت بيشتري دارد به خيالم) و تلويزيون روشن است. سريال پخش ميشود. حواسمان به حرف است و تلويزيون براي خودش روشن است. بچه ناگهان ميپرد در بغلم و شروع ميكند به گريه: ميپرسم چي شده؟ با گريه ميگويد: ديدي بچه شش (بچه اش) گريه كد جاي ماماني خو! نگاه ميكنم به تلويزيون: مرد ميانسالي سرش را گذاشته روي پاي مادرپيرش دارد گريه ميكند.
گريه براي فيلم ميم مثل مادر اوج احساس بچه بود. برادرم فيلم را آورده بود كه ببينيم. ما ديده بوديم و خودش نديده بود. من هم خيلي تحت تاثير قرار ميگيرم و نگاه نميكنم. چون بعدش خيلي ناراحت ميشوم. داداش ميديد . پسرك هم در بغلش نشسته بود: يك دفعه خودش را پرت كرد روي زمين و شروع كرد با صداي بلند به گريه. مي بينم گل شيفته افتاده روي زمين و آمپول از دستش پخش شده كف خيابان و هزار تكه شده. بغلش كردم با گريه ميگويد: مامانش افتاد روي زمين!
ميدانم بعدها اين هم ميشود خاطره. روزگار بدجوري آدم را سنگدل ميكند.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”اين روزگار لعنتي

 1. ساغر می‌گوید:

  ای جان عزیزم، خدایی خیلی حساس است بچه ات، وقتی حتی برای پشه ها که بسمت مادرشان پرواز می کنند گریه می کند!!! و این دیالوگ هایتان بخوبی نشاندهنده دنیای بچه های این سن و سال است که محدود است به پدر و مادر و تمام خوشی های زندگی در این دو کلمه خلاصه می شود…..

 2. خواننده همیشگی می‌گوید:

  عزیزممممم، من به فدای اون کوچولو با اون دل مهربونش بشم

 3. مهسا می‌گوید:

  منم هنوز با دیدن لحظه های حسی گریه ام براه می افته.اما امیدوارم که کوچولوتون همیشه مهربانی رو لمس بکنه…و روزگار براش مادری مهربون باشه.

 4. فقط به خاطر یک صد تومانی می‌گوید:

  فکر می کنم که انسان های امروزی با انسان های دهه قبلی خیلی فرق می کنن !! درکشان بالاتر از ماهایی بود که در اون سن سال بودیم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s