مينويسم جانكاه بخوانيد ج ا ن ك ا ه

دانشجو ها نشسته اند ، رنگ به رخ ندارند. چشم هايشان هم آهسته تر ميدوند براي ديدن. ضعيف و خاك آلودند. پلاكاردهايشان كنارشان است. رمق ندارند بر سر دستشان بالا بگيرند. گاهي كسي مي آيد به ديدنشان احوالي ميپرسد و اميدواري ميدهد و ميرود.
به نشانه ي اعتراض؛ اعتصاب غذا كرده اند. اعتراض به رفتار و منش توهين آميز و تبعيض گرايانه ي مسولين دانشگاه. در اين مملكت كه جان آدمها به پشيزي نمي ارزد. در اين مملكت كه وزيرش به راحتي هورت كشيدن پياله ي چايش دختركان مسموم شده ي مكتب را تهديد ميكند كه اگر من بفهمم اين مسموميت نبوده واي به جانتان!
نشسته اند تا صدايشان به گوش دولتمردان برسد و دولتمردان هر روز در چكر و سياحت هاي بين المللي شان از كشور هاي ميزبان هتل درجه يك و مدت اقامت بيشتر طلب ميكنند.
اعتراض مدني در كشوري كه چوكي ها را بر سر هم خرد ميكنند و بوتل آب و چپلك است كه پرت ميشود در پارلمانش به نشانه ي اعتراض.
چقدر جانكاه! و وقتي ميگويم جانكاه نخوانيد غم انگيز! بخوانيد همان چيزي كه جانت را دارد ميكاهد. داري ميميري از گرسنگي. معده ات دارد سوراخ ميشود از اسيد پاشي، سرگيجه گرفته اي از ضعف، بخوانيد جانگير.
و اين طرف حقوق عده اي آدم به نام زن، كه نمايندگان همين آدمها حاضر نيستند تصويبش كنند مگر با تعديل و جرح و قطع اعضايش. و داد و بيداد كه قانون مثله شده را ميخواهيم چه كار؟! يكي براي توجيه ميگويد: مرد در اينجا حق و حقوقي ندارد به واقع، چه رسد به زن! نميداند كه همين استدلالش تير ميزند به جگر آدم!
من موجود نا اميدي هستم. بي اعتماد و شكاك. نا اميد تر از آنكه مبارزه كنم . خودم را درگير كنم با آنچه مرا نابود خواهد كرد و روانم را آسيب خواهد زد و نتيجه اش شايد دورتر از آن باشد كه ببينمش.
اما زنان و مردان زيادي هستند كه تلاش ميكنند و بي آنكه اميدشان را از دست بدهند مبارزه ميكنند. خيلي هايشان قرباني ميشوند و بدون شك قهرمانان از ميان همينان خواهند بود.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”مينويسم جانكاه بخوانيد ج ا ن ك ا ه

  1. فقط برای یک صد تومانی می‌گوید:

    اری ! شاید درست باشه ، شاید هم …..ولی به چشمانم اعتماد کامل دارم ……

  2. ساغر می‌گوید:

    چقدر زیبا بیان کرده ای بانو….

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s